Opublikowano: 2016-04-12 11:26:39

Zawodnik ORICA-GreenEDGE Mathew Hayman Wygrał Paris-Roubaix

Mathew Hayman wygrywa  Paris-Roubaix
Zawodnik ORCIA-GreenEDGE Mathew Hayman wygrywa 114 edycję legendarnego klasyka Paris Roubaix.

Roubaix, Francja. Po całodziennej jeździe, Hayman okazał się najsilniejszym kolarzem podczas ostatniego sprintu pokonując wszystkich uczestników. Trasa liczyła bardzo wyczerpujące 253 km .

Sensacja

37 letni weteran Mathew Hayman zawodnik Orica GreenEDGE, 15-sty raz wystartował w tym wyścigu. Ten bardzo trudny klasyk wymaga od kolarzy podejmowania bardzo ostrożnych decyzji, to taki wyścig , w którym więcej rzeczy może pójść źle niż dobrze. Pierwszą decyzją Haymana było zajęcie miejsca w głównej grupie prowadzącej, udało mu się do niej dotrzeć po pierwszych 70 kilometrach. Od momentu kiedy dogonił grupę najmocniejszych kolarzy jechał z nimi praktycznie do samego swojego zwycięstwa. "Bardzo pilnowałem się w sektorach brukowych aby nie popełnić żadnego błędu , starałem się podczas całego wyścigu odpowiednio rozkładać energię aby wystarczyło mi jej do końca." powiedział Hayman po wyścigu.

Zasłużone zwycięstwo - Mathew Hayman na szczycie swojej długiej kolarskiej kariery.  Zdjęcie: Kristof Ramon

 

"Każdy kto choć raz startował w Paris- Roubaix doskonale wie, jak trudny to jest wyścig. Szanse na wygraną mają tylko ci, którzy na samym początku znajdą się w grupie prowadzącej. Znalazłem się w tej grupie po 70 km i ucieczka z grupą trwała praktycznie przez cały wyścig.  Dzięki temu mogłem równo jechać siedząc na siodle, dzięki temu zaoszczędziłem dużo energii". pierwszy komentarz tuż po wygranej.

 

Mathew Hayman przekroczył linię mety przed Tom Boonen ( u góry)
Hayman zdobył trofeum, o którym marzy każdy profesjonalny kolarz. Każdy chce zdobyć ten kawałek kostki brukowej Paris - Roubaix. Hayman na swoim SCOTT Foil Team Issue. Zdjęcie: Kristof Ramon

Najsilniejsi kolarze wygrywają

Podczas bardzo emocjonującego finału, w którym każdy z grupy prowadzącej ma szansę na wygraną. Hayman okazał się najmądrzejszy, gdzie dopiero mniej więcej dwa kilometry przed metą rozpoczął atak. Jedynie Tom Boonen był wstanie dotrzymać mu tępa i jechać tuż za nim na francuskim velodromie. Na ostatnim okrążeniu obaj kolarze zrównali się gdy tylko doszło do takiej sytuacji Hayman wykorzystał swoją prędkość zjeżdżając z góry i rozpoczął morderczy sprint ku mecie wyprzedzając Toma Boonena. " Miałem wrażenia , że jesteśmy już bardzo zmęczeni więc postanowiłem dąć z siebie wszystko co mogłem aby go pokonać " tak skomentował swoje ostatnie metry wyścigu 37 letni zawodnik. Hayman po raz kolejny pokazał , że " Piekło Północy" wygrywają tylko wytrawni kolarze.

 Zobacz  "Jak wygrywa się wyścig" materiał video od Cyclingtips. zobacz film

 


 

 

 

 

"Przez ostatnie moje 15 startów w Paris - Roubaix nigdy nie udało mi się tego osiągnąć co udało mi się dzisiaj. Dziś wszystko bardzo dobrze mi się składało w całość, byłem zrelaksowany starałem się nie wywierać zbyt dużej presji na sobie. Co jak widać bardzo mi pomogło."
Mathew Hayman, ORICA-GreenEDGE

 

 

 

 

 


Foil Team Issue rower zwycięzcy
Mathew Hayman wygrał Paris-Roubaix na  SCOTT Foil Team Issue. Foil jest kojarzony z bardzo sztywnym rowerem nie koniecznie komfortowym.Nasz zespół inżynierów poświęcił bardzo dużo czasu i pracy aby to zmienić. Rower w dalszym ciągu jest bardzo sztywny a komfort jazdy na nim został podniesiony o co najmniej dwie poprzeczki i nie ustępuje Addictowi.

Nie jest zatem zaskoczeniem , że zobaczyliśmy podczas tego wyścigu wielkiego kolarza takiego jak Hayman właśnie na tym modelu. Hayman ma ogromne doświadczenie w kolarstwie torowym. Foil to nie tylko fantastyczne walory aerodynamiczne to również niska waga, oba te czynniki na pewno pomogły na ostatnich metrach na torze rowerowym Roubaix.

 

 

Czytaj więcej na dedykowanej stronie o SCOTT Foil.

Specyfika roweru  Matthew Hayman SCOTT Foil
Rower OGE Foil zbudowany jest z najlepszych komponentów dostępnych na rynku . Jest to rasowa maszyna wyścigowa, wyposażona w zintegrowaną kierownice z mostkiem Syncros. Ten kokpit daje najlepsze właściwości aerodynamiczne w każdych warunkach. Rower wyposażony jest grupę osprzętową Shimano Di2 oraz jedyną w swoim rodzaju sztycę podsiodłową.

Rama: SCOTT Foil
Mostek: Integrated SCOTT Foil
Owijka: PRO alloy
Przednie hamulce: Shimano Dura-Ace direct-mount
Tylne hamulce: Shimano Dura-Ace direct-mount
Brake levers: Shimano Dura-Ace Di2 STI Dual Control ST-9070
Przednia oś: Shimano Dura-Ace Di2 FD-9070
Tylna oś: Shimano Dura-Ace Di2 RD-9070
Klamki : Shimano Dura-Ace Di2 9070 + SW-R610 sprint shifters (on drops)
Kaseta: Shimano Dura-Ace CS-9000, 11-25T
Łańcuch: Shimano Dura-Ace CN-9000
Korba : SRM Shimano 11-speed, 53/44T
Pedały: Shimano 9000 Dura-Ace
Koła: Shimano C-50tubular
Opony: Continental Competition Pro LTD, 28mm
Siodło: Fizik Antares
Sztyca podsiodłowa: Ritchey Foil
Komputer: SRM Power Control 8Oferuje szeroki wybór dla profesjonalistów
Wielu producentów rowerowych tworzy specjalne modele rowerów dedykowane na ten wyścig. My koncentrujemy się na dostarczeniu zawodnikom możliwości wyboru,  tak żeby każdy z nich mógł wybrać taki rower na jakim czuje się najlepiej i taki który odpowiada ich własnym preferencjom. Poza zespołem Orica GreenEDGE SCOTT Sports jest także oficjalnym sponsorem zespołu IAM Cycling, Wśród 16 zawodników , którzy rywalizowali w  wyścigu Paris - Roubaix, 11 jechało na modelu Solace, oferuje on wspaniały komfort jazdy. Trzech jechało na modelu Addict i dwóch zdecydowało się na model Foil. Oba rowery oferują trochę większy komfort od Foila.

Addict, Foil, Solace- SCOTT  te trzy modele startowały w tego rocznej 114 edycji Paris - Roubaix Zawodnicy mogli wybierać pomiedzy  super lekkim Addict, aerodynamicznym Foil oraz  komfortowym Solace.SCOTT Solace- koncepcja i technologia
Solace 20 został zaprojektowany tak aby dostarczać użytkownikowi najwyższego  komfortu na najgorszej nawierzchni  z możliwych. Nie straszne mu są brukowe sekcje licznie występujące w północnej Europie. Rama wykonana została z włókien karbonowych HMF, zaprojektowano dwie strefy : strefę przeniesienia mocy i strefę zapewniającą komfort. Jest to połączenie sztywnego i komfortowego roweru w jedną całość. To rower idealny na cały dzień.

Poznaj naszego SCOTT Solace.

RÓWNOWAŻENIE PRZECIWNYCH SIŁ
Rama Solace podzielona jest na dwie strefy. Strefa komfortu zapewnia doskonałe tłumienie drgań podczas jazdy, rama pochłania wstrząsy i wibracje wynikające z nierównej nawierzchni, strefa mocy zapewnia maksymalny transfer siły jaką użytkownik przekazuje na korby. Czytaj więcej.

 

Czytaj więcej o SCOTT Solace na naszej dedykowanej stronie.

SCOTT Solace 20 jest identyczny jak rower naszego zespołu IAM CyclingChcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter