Opublikowano: 2018-02-23 08:06:02

Specjalna edycja FOIL Disc dla Luka Mezgec na Abu Dhabi Tour

Foil Disc Luka Mezgec na Abu Dhabi

Trzykrotny Mistrz Słowenii Luka Mezgec z Mitchelton-SCOTT pojedzie na Abu Dhabi Tour na specjalnej edycji FOIL Disc w barwach narodowych Słowenii.

Każdy zawodnik pro marzy o tym, aby choć raz w karierze być mistrzem swojego kraju. Niestety udaje się to tylko nielicznym. Zdobycie krajowego tytułu w sezonie to coś wspaniałego, ale zdobycie trzech? To kolejne niebywałe osiągnięcie.

Właśnie to udało się Luka Mezgecowi z Mitchelton-SCOTT w 2017 roku. Po zdobyciu pod koniec czerwca tytułu mistrzowskiego w kolarstwie szosowym, kilka tygodni później zdobywa mistrzowski tytuł w kolarstwie górskim XC MTB. W listopadzie były zwycięzca etapu Giro d'Italia po raz kolejny przekracza linię mety jako pierwszy i zdobywa tytuł mistrza Słowenii w kolarstwie przełajowym.

 

 

 

Foil Disc  Luka Mezgec przyciąga wzrok. Zdjęcia: Kramon, Sam Flanagan.

Sukces ten jest tym bardziej niezwykły, że Słowenia stała się jednym z najsilniejszych krajów rowerowych w ostatnich latach. W 2017 r. kolarze ze Słowenii wygrali we wszystkich trzech wyścigach GrandTours - podobnie jak kolarze z Włoch, Francji i Kolumbii.

Aby uhonorować to wyjątkowe osiągnięcie SCOTT Sports dostarczył kolarzowi Mitchelton-SCOTT specjalną edycję Foil Disc w  narodowych jego kraju.
". Nigdy nie myślałem, że dostanę rower w specjalnej edycji. Dla mnie jest to coś wielkiego. To niesamowite, że będę teraz ścigać się na rowerze w kolorystyce mojego kraju"- powiedział Luka.“Szczerze mówiąc, wolałbym, aby każdy korzystał z tych samych hamulców, ale chyba musimy się spodziewać, że jest to okres, w którym każdy musi znaleźć dobry czas dla siebie, by po raz pierwszy wykorzystać hamulce tarczowe w wyścigu”.
Luka Mezgec

 

 

 


 


W ubiegłym sezonie Romain Kreuziger jako pierwszy zawodnik Mitchelton-SCOTTT ścigał się na SCOTT Addict wyposażonym w hamulce tarczowe. W  wyścigu Öztaler 5500, był pierwszym który wygrał wyścig "górski" na  rowerze wyposażonym w tarcze.

“Jestem bardzo podekscytowany, że podczas wyścigu Abu Dhabi Tour mogę rozpocząć wyścigi na hamulcach tarczowych. Jako były rowerzysta górski, przyzwyczaiłem się do zalet hamulców tarczowych i dlatego z przyjemnością przetestuję je w wyścigu szosowym.”

“Szczerze mówiąc, wolałbym, aby każdy korzystał z tych samych hamulców, ale chyba musimy się spodziewać, że jest to okres, w którym każdy musi znaleźć dobry czas dla siebie, by po raz pierwszy wykorzystać hamulce tarczowe w wyścigu”.

Aby dopełnić słoweński wygląd w 100% przygotowaliśmy dla niego buty Road RC Ultimate oraz kask Cadence w tych samych narodowych barwach co rower.


 

Linia SCOTT 2018 Foil Disc
SCOTT Foil od wielu lat jest naszym flagowym rowerem szosowym klasy high end. Foil Disc to nowy model w sezonie 2018. Łączy w sobie lekkość, aerodynamikę, wygodę, wydajność pedałowania, a teraz także kontrolę jak żaden inny rower obecnie dostępny na rynku.


SCOTT mocno wierzy że hamulce tarczowe nie tylko zapewniają większe bezpieczeństwo, ale także dają nowy sposób na wygranie sekund, a w rezultacie dają więcej możliwości decydowania o wyścigu. Doskonałe sterowanie hamulcami tarczowymi pozwala kolarzom we wszystkich warunkach pogodowych, a co ważniejsze - utrzymać prędkość do ostatniej możliwej chwili.
Wersja tarczowa ma tę samą sprawdzoną lekką aerodynamiczną  ramę, co wersja z tradycyjnymi hamulcami i nadal należy do najlżejszych aerodynamicznych ram na rynku. Aby zminimalizować opór powietrza i zoptymalizować osiągi podczas wiatru poprzecznego, widelec został całkowicie przeprojektowany. Jednoczęściowa konstrukcja pozwala na to aby był to lekki widelec o zwiększonej sztywności.


Nowe buty SCOTT na sezon 2018
Udana linia butów rowerowych SCOTT, ciesząca się dużym powodzeniem, została znacznie ulepszona w 2018 roku. Nasz zespół badawczo-rozwojowy opracował kilka nowych modeli w segmencie high-end.

Najważniejszą atrakcją wśród nowych modeli jest Road RC Ultimate. Technologia i komfort przenikają się w tym niezwykle ekskluzywnym obuwiu. Połączyliśmy Carbitex, strukturalną tkaninę węglową z siatką włókienniczą, która zapewnia komfort i oddychalność w cholewce, a jednocześnie pozwala przenieść całą energię na pedały. Włókno węglowe HMX z rdzeniem wykonanym z pianki HMX zapewnia niezrównaną sztywność i lekkość podeszwy. Wszystkie zalety naszych najlżejszych, najbardziej unikalnych materiałów użyte są przy produkcji tych butów zarówno dla zawodowców jak i amatorów.

Nowe innowacyjne karbonowe buty czytaj więcej  Zeroloss

 

 

 

 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.