Jak wybrać
najlepszy
damski rower

ZNAJDŹ DLA SIEBIE ODPOWIEDNI ROWER CONTESSA
-

W tym poradniku znajdziecie kilka pytań, które należy zadać sobie przy podejmowaniu decyzji o zakupie roweru, oraz kilka odpowiedzi i wskazówki, które powinny pomóc w podjęciu decyzji.

Lata mijają i wydaje się, że jest coraz więcej rowerów do jazdy na świeżym powietrzu. To prawda, może Ci się wydawać przytłaczający wybór odpowiedniego roweru; tego, który Cię zawiezie tak daleko jak to możliwe, da największą frajdę, umożliwi Ci osiągnięcie celów, sprawi, że będziesz jeździć najlepiej jak się da. Niezależnie od tego, jaka jest twoja motywacja, chcesz znaleźć rower, który będzie pasował do Ciebie i Twojej osoby, potrzebujesz, roweru, który POKOCHASZ.

Ale zanim do tego dotrzemy, pozwólcie, że przedstawimy Wam rower Contessa...

Contessa SCOTT

CONTESSA, CO TO OZNACZA?

Contessa obejmuje wszystkie rowery SCOTT, które zostały opracowane i wyposażone specjalnie w odpowiedzi na potrzeby większości rowerzystek. Pod egidą Contessy znajdują się rowery szosowe, górskie, szutrowe, elektryczne i oczywiście dziecięce. Właściwie prawie każdy model roweru SCOTT jest dostępny w wersji Contessa. Co więc odróżnia je od reszty oferty?

Jestem całkiem pewna, że jedną z pierwszych rzeczy, które zauważysz, jest aspekt wizualny. Kolekcja Contessa posiada własną paletę kolorów i linię graficzną, którą tworzą projektanci odpowiedzialni za produkty dla kobiet. Ale poza estetyką, oto czego można oczekiwać od roweru Contessa:

  • Udoskonalone punkty styku: siodełko, korby, kierownica, chwyty - wszystkie te elementy są starannie dobrane, aby zapewnić rowerzystkom najlepszy komfort, wydajność i wyczucie prowadzenia.
  • Tuning zawieszenia: zawieszenie jest starannie dobrane i ustawione tak, aby działało jak najlepiej, nawet w przypadku lżejszych rowerzystek.
  • Unikalne modele: niektóre z naszych ram, takie jak rowery górskie Contessa Active, zostały zaprojektowane i skonstruowane wyłącznie dla kolekcji Contessa.

Jeśli nadal czytasz, pewnie już myślisz o zdobyciu roweru Contessa. To wspaniale! Ale nadal pozostaje nam kilka rowerów do wyboru. Więc postaramy się wspólnie określić Twój profil rowerzystki.

JAKIM TYPEM ROWERZYSTKI JESTEM?
-

Zacznij od zadania sobie pytania, gdzie chciałabyś jeździć na rowerze? Poniżej znajdują się 4 różne profile.

"Chcę jeździć po szlakach!"

Chcesz być w lesie, jeździć w górę i w dół po górach i wzgórzach, jeździć szybciej po szlakach i w końcu sprawdzić się na kilku sekcjach technicznych.

Zobacz rowery z pełną amortyzacją

"Chcę jeździć w terenie, ale wolałabym zostać na duktach leśnych, a z czasem wybrać szlak"

Mam cię. Lubisz jeździć po lesie, wokół jeziora lub przez pola i w końcu dasz sobie szansę na kilka wąskich odcinków.

Zobacz rowery

"Chcę jeździć po asfalcie!"

Chcesz zostać na szosie i poczuć jak rower się toczy, połykać kilometry i w końcu wspiąć się na niektóre z tych słynnych przełęczy.

Zobacz rowery szosowe

"Podoba mi się szosa, ale wolałabym być na drogach szutrowych z dala od ruchu ulicznego"

Nie ma problemu! Podoba Ci się pozycja i styl roweru szosowego, ale chcesz mieć możliwość zabrania roweru poza asfalt i być bliżej natury.

Zobacz rowery Gravel

Cudownie, teraz mamy nadzieję, że jesteśmy o krok bliżej twojego następnego roweru!
Zróbmy jeszcze jeden krok razem...

JEŚLI MOJA REKOMENDACJA TO

ROWER GÓRSKI Z PEŁNYM ZAWIESZENIEM

SCOTT CONTESSA RANSOM

Chcesz jeździć po górskich szlakach, pokonać kilka stromych odcinków i kilka większych uskoków, koncentrujesz się głownie na na zjazdach, ale też lubisz się trochę powspinać.

Rower Contessa Ransom

SCOTT CONTESSA GENIUS

Chcesz jeździć po górskich szlakach, pokonać kilka stromych odcinków i kilka większych uskoków, koncentrujesz się głownie na na zjazdach, ale też lubisz się trochę powspinać.

Rower Contessa Genius

SCOTT CONTESSA GENIUS ERIDE

Przenieś swoją górską przygodę dalej i szybciej na rowerze, który da Ci pewność siebie, gdy teren staje się trudniejszy.

Rower Contessa Genius Eride

SCOTT CONTESSA SPARK RC

Chcesz się ścigać w terenie. Chcesz więc, lekkiego roweru, który będzie szybko się wspinał, szybko zjeżdżał, utrzymywał wysokie tempo. Chcesz mistrzowskiego roweru, który pomoże Ci w osiągnięciu celów sportowych.

Rower Contessa Spark RC

SCOTT CONTESSA SPARK

Chcesz jeździć po nierównym, górzystym terenie, po niezbyt stromych szlakach. Lubisz wspinać się tak samo jak zjeżdżać i chcesz być w stanie pokonać kilka technicznych zjazdów.

Rower Contessa Spark

SCOTT CONTESSA STRIKE ERIDE

Chcesz więcej zabawy bez długich treningów? Ten rower został zaprojektowany z myślą o jeździe w terenie bez uszczerbku dla wygody.

Rower Contessa Strike Eride

Wskazówka dla roweru górskiego!
Zawieszenie: Im więcej tym lepiej?Rowery SCOTT Contessa z pełną amortyzacją mają zakres od 100 mm aż do 170 mm skoku amortyzacji przedniej i tylnej. Rowery z dużym skokiem (od 150 mm do 170 mm) mają zazwyczaj geometrię opracowaną w celu zapewnienia najlepszego komfortu, stabilności i pewności podczas zjazdu i na stromych, technicznych odcinkach. Oczywiście absorbują one większe wstrząsy, ale są też cięższe i mniej efektywne podczas podjazdów niż rowery z krótszym skokiem (100 mm do 120 mm). Należy również wziąć pod uwagę własną wagę i styl jazdy. Jeśli jesteś raczej lżejsza, być może zechcesz również zmniejszyć wagę roweru, aby uzyskać lepszy stosunek masy rower/rowerzystka, a tym samym zdecydować się na mniejszy skok. Co do stylu jazdy, tak zwane agresywne zawodniczki zazwyczaj wolą mieć więcej skoku, aby uzyskać maksymalne

JEŚLI MOJA REKOMENDACJA TO

ROWER GÓRSKI TYPU HARDTAIL

SCOTT CONTESSA SCALE

Skupiasz się na fitness i zabawie podczas jazdy po mniejszych wzniesieniach, z dobrym połączeniem szerokich duktów, dróg pożarowych i kilku łatwiejszych wąskich ścieżek.

Rower Contessa Scale

SCOTT CONTESSA ACTIVE

Wolisz płaski teren i chcesz jeździć po szerokich szlakach i drogach pożarowych. Możesz jednak nadal wybrać się na łatwy, węższy szlak.

Rower Contessa Active

SCOTT CONTESSA ASPECT ERIDE

Wydłuż swoją przygodę na drogach pożarowych i łatwych szlakach, bez długich treningów.

Rower Contessa Aspect Eride

JEŚLI MOJA REKOMENDACJA TO

ROWER SZOSOWY

SCOTT CONTESSA ADDICT

Chcesz jeździć po górskich przełęczach, potrzebujesz lekkiego roweru do pokonywania długich podjazdów i chcesz mieć hamulce tarczowe dla maksymalnego bezpieczeństwa na zjazdach.

Rower Contessa Addict

SCOTT CONTESSA SPEEDSTER

Chcesz zachować rozsądek we wspinaczce i wolisz jeździć po pagórkowatych lub bardziej płaskich drogach, tylko po to, by czerpać radość z kręcenia nogami.

Rower Contessa Speedster

JEŚLI MOJA REKOMENDACJA TO

ROWER GRAVEL

SCOTT CONTESSA ADDICT GRAVEL

Chcesz unikać asfaltu i jeździć po drogach szutrowych. Jednak twoim celem jest nadal wspinanie się na przełęcze górskie na lekkim, zorientowanym na osiągi rowerze.

Rower Contessa Addict Gravel

SCOTT CONTESSA SPEEDSTER GRAVEL

Chcesz jeździć głównie po płaskich drogach szutrowych, a nie skupiasz się tak bardzo na osobistej wydajności.

Rower Contessa Speedster Gravel

PORADA DLA BUDŻETU!
WĘGIEL CZY ALUMINIUM?Ramy SCOTT Contessa są wykonane w pełni z włókien węglowych, pełnego aluminum lub z połączenia obu tych materiałów. Dla rowerów górskich oznacza to, że rama jest karbonowa, a tylny trójkąt jest aluminiowy. W przypadku rowerów szosowych i gravelowych może to być rama aluminiowa z widelcem karbonowym. Krótko mówiąc, należy o tym pamiętać:

  • Rowery karbonowe są lżejsze, sztywniejsze i mają ładniejsze wykończenie, ale są droższe.
  • Rowery aluminiowe mają świetną cenę i są bardziej wytrzymałe, ale są nieco cięższe.

Wskazówka dla budżetu!
Co powinnaś wiedzieć o częściach rowerowych?Jak każdy produkt, części, w które wyposażamy nasze rowery Contessa (hamulce, zawieszenie, manetki, koła itp.) mają różną cenę i zakres wydajności. Logicznie rzecz biorąc, droższe rowery są wyposażone w droższe części. Są one zazwyczaj lżejsze, łączą w sobie najnowocześniejsze technologie i są opracowywane tak, aby oferować najlepsze osiągi. Z drugiej strony, rowery klasy podstawowej są zazwyczaj wyposażone w tańsze części, które mogą być nieco cięższe lub bardziej masywne i zazwyczaj oferują więcej standardowych technologii i osiągów. Niezawodność i trwałość części rowerowych może być jednak różna i nie musi być związana z ceną roweru lub części.

Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od tego, na jaki rower się zdecydujesz, najlepszym sposobem na to, aby inwestycja była warta swojej ceny i aby Twój rower działał jak najdłużej, jest zadbanie o niego oraz regularne sprawdzanie i serwisowanie.A skąd mogę wziąć mój nowy rower?Możesz udać się do lokalnego dealera SCOTT, aby uzyskać bardziej szczegółową poradę, a może nawet będzie on miał Twój wymarzony rower gotowy do testów! Szukaj ikony BIKE TEST CENTER w naszej wyszukiwarce dealerów!

Możesz także testować rowery organizowanych testach. Sprawdź stronę swojego kraju na Facebook'u, aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami!

Być może już przetestowałaś swój przyszły rower i nie potrzebujesz dalszych porad. W niektórych krajach masz możliwość bezpośredniego zamówienia roweru przez Internet i dostarczenia go i zmontowania u najbliższego dealera SCOTT.

W tym momencie, powinnaś wiedzieć wszystko, czego potrzebujesz by znaleźć rower, który do ciebie pasuje.
Już teraz życzę ci dużo zabawy z nowym rowerem!
-'Tessa

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.